Šafrán setý Zang Hong Hua

Kód: PD6814
233 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Šafrán kvete na podzim fialovým květem. V každém květu jsou tři nitkovité, 2-3 cm dlouhé purpurově hnědé čnělky, které se sklízejí ručně, odštípnutím. V současnosti je to nejdražší koření na světě (ne nadarmo se říká, že je...

Detailní informace

Dárek k objednávce
Dárek k objednávce
k objednávce nad 500 Kč
Osobní přístup
Osobní přístup
a poradenství, máme dlouholetou praxi v oboru

Detailní popis produktu

Šafrán kvete na podzim fialovým květem. V každém květu jsou tři nitkovité, 2-3 cm dlouhé purpurově hnědé čnělky, které se sklízejí ručně, odštípnutím. V současnosti je to nejdražší koření na světě (ne nadarmo se říká, že je něčeho jako šafránu). Neexistuje žádný stroj, který by dokázal čnělky sbírat, takže získávání čnělek je možné pouze ručně. Pro získání 1 kg šafránu je zapotřebí kolem až 100 000 čnělek. Náš šafrán pochází z předhůří Pamíru, pohoří táhnoucího se od Afghánistánu až do Číny. Díky hodnotám aktivních látek (picrocrocin, safranal a crocin), které se testují pro každou sklizeň zvlášť, se řadí do kategorie A+ (s hladinou crocinu o třetinu vyšší, než je požadovaná “áčková”). Čnělky se v šafranologické hantýrce označují názvem “Super negin”, což je označení pro 100% zastoupení čnělek, bez žlutého stonku, který by navyšoval hmotnost, ale jeho účinnost a chuťové vlastnosti jsou velmi nízké.

V tradiční čínské fytoterapii je šafrán, Zang Hong Hua, charakterizován vyrovnanou povahou, sladkou a ostrou chutí a tropizmem k dráze Jater a Srdce. Kromě oživování krve, využívaném hlavně v gynekologii, se podává pro pozvednutí ducha Shen a duše Hun. Proto se zhusta podává u sklíčenosti, melancholie a depresivních stavů. Je jednou z léčivek, využívaných pro uvolnění spojek Luo a tím prospívá zpomalování stárnutí organizmu.

Terapeuticky se šafrán využívá:

  • na snížení horečky

  • při poruchách trávení

  • pro podporu vylučování žluči

  • pro močopudné účinky

  • pro celou škálu psychických poruch (Alzheimerova nemoc, deprese, úzkosti)

Šafrán oživuje krev se speciálním vztahem k hrudníku. Hrudník uvolňuje a je zvláště účinný v uvolnění stagnací a blokád ze sklíčenosti (anebo se sklíčeností). Právě emoce YOU (smutek) a její svazující efekt tvoří problém, který často vzdoruje našim terapeutickým snahám, protože je špatně čitelný i (bez šafránu) léčebně ovlivnitelný.

  • je neutrální povahy
  • je ostrý
  • vstupuje do drah Jater a Srdce

Šafránu se v ordinaci i kuchyni používá s mírou - “jako šafránu”. Terapeutická denní dávka je 1/3 gramu, v kuchyni se říďte empirií a množstvím strávníků. Přehnané množství šafránu bude mít za následek hořkou paellu. Nepřekračujeme denní dávku 1 gram a to ani u těžkých psychických stavů. Šafrán nepodáváme těhotným a kojícím ženám.

Na webu jsou snadno dostupné studie prokazující účinnost šafránu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Byliny čínské medicíny
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: